Sportovní sezóna 2012 opět v rukou jezdeckého sdružení U ryzáčka


Příprava na sezónu 2012 začala pro naše reprezentanty brzo. Již v lednu jsme začali s pravidelnými tréninky. Skokovou přípravu zahájila s novým koněm Bětka Kraupnerová. Do sportovního centra mládeže si nového koně přivezla také M.Pavlisová.


V březnu na pražském Žofíně Michaela Pavlisová obhájila titul z roku 2011 JEZDEC v kategorii drezura děti. Celou sezónu jsme měli před sebou a plány byly opravdu veliké.


Již v dubnu se naši jezdci zúčastnili přípravných hobby závodů na Mělníku. Následovaly oficiální soutěže, kterých se účastnila Bětka Kraupnerová s Jurášem ve skákání a Michala Pavlisová s Baronem Trenkem a Diamantem v drezúře.


V polovině května vzorně reprezentovali M.Čermáková s My Tender Dream, A.Janovská s Čertem a B.Kraupnerová s Jurášem na skokových závodech ve Staré Boleslavi. M.Pavlisová o týden později vyrazila s Baronem Trenkem a s Holsteins Dirigentem do sousedního Německa, kde nasbírala velmi cenná umístění v drezúrních soutěžích.


Červen byl pro naše sdružení ve znamení mezinárodní premiéry. S hřebcem Diamantem se M.Pavlisová zúčastnila prvních mezinárodních závodů jako jediná z ČR. Zároveň si plnila kvalifikaci na ME pony 2012 ve Francii . Ta jí bohužel unikla o několik desítek %. V červnu jsme také rozšířily náš reprezentační tým o Anetu Janovskou, která si splnila zkoušky základního výcviku , a úspěšně začala plnit kvalifikaci na MČR pony.


Začátkem červenec se M.Pavlisová již potřetí zúčastnila MČR v drezúře velkých koní, které se konalo v Karlových Varech, kde obhájila svůj titul mistryně ČR s Baronem Trenkem z let 2010 a 2011. V tomto měsíci také probíhalo ve znamení plnění kvalifikačních kritérií pro MČR pony. O několik málo bodů unikl Bětce Kraupnerové ve skákání s Jurášem, kritéria se podadřilo splnit v drezúře Anetě Janovské s klisnou Trinka a M.Pavlisové s Diamantem a Holsteins Dirigentem.


Tyto dvě jezdkyně také naše sdružení v srpnu reprezentovaly na MČR pony ve Zduchovicích. Aneta startovala poprvé s Trinkou a vynikajícím výkonem ve svých necelých 9-ti letech vybojovala 6.místo. Míša Pavlisová nastupovala do soutěže jako favorit. Bohužel v prvním kole se kůň splašil a dvojice do druhého kola nastupovala z poslední pozice. Skvělým výkonem v druhém kole , kdy obsadila 1.místo, obsadila celkové 5.místo na MČR pony2012.


Pro všechny členy JS jsme uspořádali výjezd na hobby závody do Vrchovan, kde absolvovali všichni parkurek do 50 cm a hobby drezuru.


M.Pavlisová s Diamantem se vydala sbírat v půlce září zahraniční zkušenosti do Leudenlange v Lucembursku , kde probíhaly mezinárodní závody v drezúře . Koncem měsíce se konalo finále drezúrního pony poháru, kde nás reprezentovala opět tato dvojice a obsadila 2.místo. V říjnu ještě přidala M.Pavlisová výjezd do Weikersdorfu v Rakousku se svými dalšími koňmi a přivezla cenná umístění.


Celou sezónu uzavřely listopadové hobby závody v Herouticích, kterých se zúčastnili téměř všichni jezdci z našeho oddílu / M.Čermáková, T.Kraupner, B.Sršňová, T.Brůžová, A.janovská, B.Kraupnerová/
Celkové výsledky našich licentovaných jezdců v pony žebříčku 2012 : Bětka Kraupnerová s Jurášem / 41.místo/ s Dádou /81.místo ze 143 dvojic v ČR/, Aneta Janovská s Trinkou / 20.místo z 58 dvojic v ČR/, Michaela Pavlisová s Diamantem / 2.místo z 57 dvojic/ a s Holsteins Dirigentem 10.místo.


Nyní již máme za sebou vyhodnocení drezúrní sezóny 2012, které se konalo na Žofíně letos v březnu. Míša Pavlisová zde potřetí získala titul JEZDEC roku v kategorii dětí.


Do letošní sezóny vstupujeme opět s velkými ambicemi. V dubnu opět budou 3 jezdci jezdecké zkoušky pro získání závodní licence, před námi jsou MČR v drezúře a MČR pony, drezúrní pohár … a možná ME pony v Itálii.

Aneta Janovská- Stará Boleslav Za JS U ryzáčka M.Pavlisová