Sezóna 2016 v Jezdecké stáji U ryzáčka    

 

Zimní příprava na loňskou sezónu probíhala každodenními tréninky, které v zimním počasí ne vždy byly příjemné. U jezdeckého sportu však platí : „ Co se nenatrénuje v zimě, během sezóny se už nedožene“. 

 

S odstupem mohu říci, že naše  jezdkyně / bohužel v  poli jezdec chybí  / opravdu celou zimu dřely a pravidelnými tréninky se připravovaly na sezónu.

 

V kategorii pony nejlepších výsledků v drezuře v průběhu roku dosahovala teprve 11-ti letá Maruška Lumbachová s Trinkou a My Tender Dream. S oběma se účastnila Mistrovství republiky. S Trinkou zde opravdu ve velké konkurenci Maruška  vybojovala 3.místo – bronzovou medaili.

 

S My Tender Dream velmi dobře zahájila 3-kolovou soutěž Šampionátu nadějí, bohužel díky malým chybám v dalších kolech si vedení neudržela. O měsíc později však spolu obsadili překrásné 2.místo v celorepublikovém Drezurním poháru mládeže v kategorii pony.

 

V drezurních soutěžích s Little Lordem startovala Martina Čermáková. Během nabité sezóny splnila kvalifikaci na MČR v drezuře a zúčastnila se finále Drezurního poháru mládeže, kde obsadila skvělé 4.místo.

 

Ve skokových soutěžích nás reprezentovala Adéla Čutíková s Molenhorn´s Revitou. Vybojovala krásné 1.místo – zlatou medaili -  v oblastním mistrovství ČR do 12-ti let a na konci sezóny také zabodovala při finále Stylšampionátu.

 

Ve skokových i drezurních soutěží se dále prezentovaly dvojice Petra Haincová s William Gejliw Elis a Terka Havránková s klisnou Sissi. Obě dvojice startovaly převážně ve stylových soutěžích  a příležitostně i v drezuře / přivezly si domů vítězství i umístění /.

V drezurních soutěžích dále v juniorské kategorii oblastní zlato vybojovala Michala Pavlisová s Baron Trenkem a v celorepublikovém Drezurním poháru se umístila na 4.místě. 

 

Krátká odpočinková pauza po sezóně 2016 je již za námi, příprava na sezónu 2017 před námi, takže si můžeme jen popřát hodně zdraví, štěstí a úspěchů v tomto roce.

 

Za JS U ryzáčka, 4.1.2017,  M.Pavlisová